Praktyczny kurs o dziecięcych emocjach
Gosia Stańczyk,  Kasia Kalinowska

O kursie:

Płacz, krzyki, piski, trzaskanie drzwiami - dziecięce emocje angażują zasoby energetyczne całej rodziny. Towarzyszenie dzieciom, gdy jest im trudno bywa nie lada wyzwaniem. Dlatego stworzyłyśmy „Praktyczny kurs o dziecięcych emocjach”, chcąc dzielić się z Wami wskazówkami, jak wspierać dzieci i samych siebie w regulacji.

Wychodzimy z założenia, że wszystkie emocje są OK, wszystkie pełnią ważną funkcję a naszym zadaniem jako rodziców jest dostarczenie dzieciom narzędzi, jak się nimi opiekować zamiast ich unikać.

Pomocną wiedzę i strategie znajdziesz w naszym kursie, zapraszamy!


W ramach kursu dostaniesz:

11 lekcji wideo

nagranie sesji Q&A „O co najczęściej pytają rodzice?”

karty rozwojowe, do samodzielnej pracy


Dowiesz się:

co może stać za dziecięcymi emocjami,

jak pomóc dziecku regulować poziom napięcia,

co robić, gdy dziecko się złości ,

jak wspierać dziecko, które się smuci, 

jak pomóc dziecku, doświadczającemu strachu,

jak reagować na wstyd dziecka,

jak zyskać więcej spokoju w relacjach z dzieckiem.


Dla kogo jest ten kurs:

Kurs adresujemy do rodziców dzieci w każdym wieku.

Zawartość kursu:

Moduł 1 - Wstęp do kursu
17 min
Lekcja 1 - Wprowadzenie do kursu
Lekcja 2 - Wprowadzenie do stref
Moduł 2 - Złość
25 min
Lekcja 1 - Złość
Lekcja 2 - Jak wspierać dzieci w złości?
Moduł 3 - Smutek
18 min
Lekcja 1 - Smutek
Lekcja 2 - Jak wspierać dzieci w smutku?
Moduł 4 - Strach
25 min
Lekcja 1 - Strach
Lekcja 2 - Jak wspierać dziecko, które sie boi?
Moduł 5 - Wstyd
11 min
Lekcja 1 - Wstyd
Lekcja 2 - Jak wspierać dziecko, które się wstydzi?
Moduł 6 - Q&A
27 min
Lekcja 1 - Sesja pytań i odpowiedzi

O autorkach:

jest psycholożką, dziennikarką, mamą trojga dzieci. Wspiera rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udziela konsultacji psychologicznych, prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria i szkolenia dla nauczycieli, terapeutów i psychologów. Pisze blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl. Jest autorką książek: "Potrzebna cała wioska", "Rodzeństwo", a także współautorką książki "O szkole od nowa Rozmowy o edukacji".

Jest psycholożką, certyfikowaną trenerką FamilyLab Polska, nauczycielką Montessori, praktykiem Points Of You, propagatorką rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy. Przez kilka ostatnich lat towarzyszyła dzieciom w żłobku i przedszkolu Zielona Wieża. Obecnie pracuje z rodzicami i nauczycielami podczas kursów online, seminariów inspirujących, warsztatów i konsultacji indywidualnych. Od 2018 roku tworzy Przystanek Relacja Katarzyna Kalinowska - miejsce, gdzie praktykuje odwagę w dzieleniu się tym, co jej bliskie, a także zachęca do świadomego budowania relacji z samym sobą.

Recenzje:

 • Aleksandra Filozof-Spychała

  2 lata temu

  Dziewczyny tworzą zgrany team i to jest mega wartość. Bo dla mnie ważne jest nie tylko, że ktoś ma ultra ważną wiedzę do przekazania, ale też, że sposób w jaki to robi, nie budzi mojego buntu i chęci ucieczki. Bez takiego tonu pt.: "musisz, a jak nie to pożałujesz". No i właśnie przez ten normalny i nieoceniający język, aż chce się wracać i słuchać jeszcze raz. Aha, i jeszcze mam takie doświadczenie, że dzięki konkret strategiom, mam lepsze relacje nie tylko z dziećmi, ale i z mężem i innymi dorosłymi. A może i przede wszystkim z samą sobą. No, bo w sumie nic co emocje, nie jest mi obce ;)

  Polecam
 • Agnieszka Piwowarczyk-Tudek

  2 lata temu

  Po raz pierwszy internetowy kurs obejrzałam w całości, robiąc przy tym mnóstwo notatek i niemal natychmiast znajdując w przekazywanych treściach odniesienie do własnych doświadczeń i pomysły na to, co i jak robić, by zarówno mi, jak i moim dzieciom było dobrze z naszymi różnymi emocjami. Przygotowane filmy są pełne bardzo konkretnych informacji, przekazanych w sposób przystępny i bez przegadywania. Materiały dodatkowe zaś skłaniają do refleksji i pozwalają przełożyć zdobywaną wiedzę na autorefleksję i działanie. Szczególnie wdzięczna jestem jednak za empatyczne podejście do rodzicielskich "słabości" - słowa "widzę, że jest ci z tym trudno" bardzo pomagają bowiem i mi, i moim małym dziewczynkom. Polecam kurs rodzicom, opiekunom, nauczycielom - wszystkim, którzy w ten czy inny sposób, z większą lub mniejszą częstotliwością i intensywnością towarzyszą dzieciom w ich codzienności i związanych z nią emocjach.

  Polecam
 • Agnieszka Bełza

  2 lata temu

  Bardzo cenię sobie obie prowadzące za ich wiedzę, a przede wszystkim łagodne uświadamianie rodzicom perspektywy, możliwości rozwojowych i potrzeb dziecka. Bardzo ważny jest też język, którym można tak mądrze i spokojnie opowiadać o tematach, które u wielu rodziców na pewno wzbudzają silne emocje. Każdy rodzic znajdzie tu pomocne narzędzia oraz inspiracje budujące relację z dzieckiem. Ważne tematy i godny polecenia kurs!

  Polecam
 • Agata Iwańska

  2 lata temu

  Kurs rozjaśni każdemu rodzicowi trudny temat dziecięcych (i nie tylko!) emocji. Bardzo przydatny dla każdego, kto ma do czynienia z dziećmi. Rzetelna wiedza, przyjemna forma, oraz materiały dodatkowe w pięknej szacie graficznej sprawiły, że ten kurs jest niepowtarzalny i naprawdę wart polecenia.

  Polecam
 • Kamilla

  2 lata temu

  Miałam już wcześniej przyjemność wysłuchania internetowych seminariów prowadzonych przez Gosię i Kasię, więc wiedziałam, że będę zadowolona zarówno z przekazywanej treści, jak i formy wykładu. Dziękuję prowadzącym i z całą odpowiedzialnością polecam ten kurs, ponieważ jest to wiedza niezbędna dla każdego (nie tylko dla rodzica czy nauczyciela/pedagoga).

  Polecam

"Praktyczny kurs o dziecięcych emocjach" 169 zł

Kurs, który pomoże rodzicom towarzyszyć dzieciom w przeżywaniu emocji.

 • 11 lekcji video
 • Dodatkowe materiały w pdf
 • Bezterminowy dostęp
169 zł