Zabawa - zasilanie regeneracji, moc dla relacji
Marta Sikorska

O kursie:

W kursie spotkacie konie w ich prawdziwym świecie ciszy, spokoju i mikrodziałań. Marta Sikorska Facylitatorka rozwoju z udziałem koni opowie podczas videolekcji o ciekawości podczas zabawy, jak korzystać z zasobów obserwacji, minimum oceny oraz akceptacji. Z każdą kolejną zabawą będziesz bliżej siebie, dziecka i poczucia, że ładujecie baterie - wspólnie.

Kurs składa się z:
- videolekcji dla rodzica,
- filmów z końmi do wspólnego oglądania z dzieckiem,
- oraz pakietu materiałów do pobrania, wydrukowania i przygotowania we własnym zakresie.

Materiały dodatkowe do kursu w formie pdf to:

1. Zeszyt ćwiczeń dla rodzica do samodzielnego wydrukowania. W zeszycie znajdziesz materiały uzupełniające lekcje video; napiszesz w nim, narysujesz i podkreślisz to, co dla Ciebie ważne. Znajdziesz tam też pomysły i wskazówki, jak wiedzę z tego kursu przenieść z serca do rąk. Zeszyt ma 21 stron.

2. Plansza pastwiska i figurki koni przygotowane do druku na domowej drukarce. Do wydruku figurek najlepiej zaopatrzyć się w papier o wyższej gramaturze (co najmniej 100 gr/m2). Pastwisko i konie możecie razem z dzieckiem wyciąć, pokolorować, okleić – cokolwiek Wam przyjdzie do głowy, żeby je ożywić. Te figurki sprawdzą się w zabawach z opowieścią.

3. Karty z propozycjami zabaw ruchowych inspirowane życiem koni. Karty przygotowane są do dwustronnego wydrukowania z użyciem grubszego papieru (co najmniej 100 gr/m2). Z tymi kartami możecie przenieść zabawę poza dom – w plener, lub po prostu poruszać się wspólnie na dywanie.

Do pobrania wycinanka koników dla każdego: tutaj.

Zawartość kursu:

Moduł 1 - Wstęp do kursu
3 min
Lekcja 1 - Wstęp Zabawa - zasilanie regeneracji, moc dla relacji
Moduł 2 - Ciekawość
3 min
Lekcja 1 - Ciekawość
Lekcja 2 - Ciekawość - instrukcja do filmu z końmi
Lekcja 3 - Ciekawość - film z końmi
Moduł 3 - Obserwacja
4 min
Lekcja 1 - Obserwacja
Lekcja 2 - Obserwacja - instrukcja do filmu z końmi
Lekcja 3 - Obserwacja - film z końmi
Moduł 4 - Minimum oceny
4 min
Lekcja 1 - Minimum oceny
Lekcja 2 - Minimum oceny - instrukcja do filmu z końmi
Lekcja 3 - Minimum oceny - film z końmi
Moduł 5 - Akceptacja
4 min
Lekcja 1 - Akceptacja
Lekcja 2 - Akceptacja - instrukcja do filmu z końmi
Lekcja 3 - Akceptacja - film z końmi
Moduł 6 - Ukojenie
4 min
Lekcja 1 - Ukojenie. Prowadzone odprężenie pośród koni dla rodzica.
Lekcja 2 - Ukojenie. Prowadzona zabawa dla dziecka i rodzica.
Moduł 7 - Podsumowanie
30 sek.
Lekcja 1 - Zabawa - zasilanie regeneracji, moc dla relacji - podsumowanie

O autorce:

Profesjonalna marzycielka z Pasikoni. Posługuje się mocą zaczerpniętą ze stada koni. Facylitatorka rozwoju z udziałem koni (Equine Assisted Learning). Trenerka komunikacji prowadzącej od serca do serca. Mediatorka. Opiekunka ludzkich wiosek, kręgów i stad. Założycielka Fundacji Pasikonie. Spod jej powiek wyszedł pomysł wakacyjnej wioski z rozwojem dla rodziców - Campu. Od ponad 20 lat pracuje z ludźmi w obszarze komunikacji. Prowadzi sueprwizje dla nauczycieli i facylitatorów, sesje coachingowe oraz praktyki odpoczynku.

Recenzje:

  • Helena Bielawska

    1 rok temu

    Dla takich mam jak ja, którym trudno znaleźć czas na zabawę, dla mam, które ciągle gdzieś biegną, być może są samodzielne w macierzyństwie, ten kurs, to jest taka przestrzeń, która wspiera, która pokazuje "nie musisz wszystkiego wiedzieć. Daj mi rękę, ja pokażę Ci co możesz zrobić dla siebie, dla dziecka i dla Waszej relacji".

    Polecam

Kurs "Zabawa - zasilanie regeneracji, moc dla relacji" 89 zł

Kurs odkrywa na nowo zabawę. To jest minikurs na megasprawy. W tym kursie możesz poświęcić jedynie 5 minut na zapoznanie się z materiałem, możesz to zrobić razem z dzieckiem. Potem możecie się bawić.

  • Atrakcyjne treści video
  • Dodatkowe materiały w pdf
  • Bezterminowy dostęp
89 zł